Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x
Kadr z filmu „The Emigrants”
GaleriaKadr z filmu „The Emigrants”
  • The Emigrants, reż. Mohamad Abdulaziz

    W wigilię Bożego Narodzenia dwóch syryjskich uchodźców ukrywających się w piwnicy gdzieś w Europie prowadzą filozoficzną konwersację. Jeden z nich jest politykiem i intelektualistą, działaczem na rzecz wyzwolenia swojego państwa, drugi zaś to robotnik uciekający w poszukiwaniu lepszego życia. Zjednoczeni przez alienację, jaka spotyka ich w Europie, opowiadają sobie ze szczegółami wszystko, co do tej pory przeżyli – zarówno momenty szczęścia, jak i cierpienia.

  • Mohamad Abdulaziz urodził się w Syrii przy granicy z Turcją. To, co ukształtowało jego twórczość, to śmierć ojca, którego poznał tylko dzięki fotografiom. Stąd zainteresowanie filmem i utrwalaniem na taśmie rzeczywistości, zwłaszcza dzieciństwa w trakcie działań wojennych na pograniczu Turcji i Syrii. Abdulaziz do dziś mieszka w Syrii, na swoim koncie ma już kilka filmów, a każdy z nich jest równie istotnym społeczno-politycznym manifestem.