Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x
„Permanentne odbicia” Raman Tratsiuk
Galeria„Permanentne odbicia” Raman Tratsiuk
  • Poszerzeniem kontekstu premierowej prezentacji projektu Ramana Tratsiuka Permanentne odbicia będzie spotkanie z artystą, które poprowadzi Anna Borowiec, adiunkt w Galerii Sztuki Współczesnej Muzeum Narodowego w Poznaniu. Artysta opowie o swojej fascynacji fotografią utylitarną, która powstaje na użytek portali internetowych, umożliwiających sprzedaż używanych przedmiotów, a także o tym, w jaki sposób prezentowany cykl prac łączy się z jego wcześniejszymi projektami.

    Co stanowiło źródło inspiracji cyklu Permanentne odbicia?  Czy trudno było wybrać fotografie spośród tysięcy udostępnianych w Internecie zdjęć? Co zdecydowało o wyborze techniki nanoszenia obrazów na taflę luster? Co można w nich zobaczyć oprócz zatrzymanego w kadrze obrazu? Czego dowiadujemy się, przeglądając się w nich, i jakie miejsce w tym wszystkim zajmuje sztuka fotografii?

    Przeczytaj tekst artysty o wystawie.

  • Raman Tratsiuk – artysta wizualny, absolwent Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, obecnie adiunkt na Wydziale Edukacji Artystycznej i Kuratorstwa. W obszarze jego aktywności twórczej znajdują się działania performatywne, malarstwo, fotografia i działania w przestrzeni publicznej. Jest kuratorem wystaw i festiwali sztuki współczesnej. Jego prace można zobaczyć zarówno w poznańskich galeriach, jak i w wielu europejskich krajach, do tej pory m.in. na Białorusi, we Francji, w Belgii, Austrii czy Niemczech.