Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x
Warsztaty podczas Nostalgia Festival Poznań 2018 / fot. Maciej Zakrzewski
GaleriaWarsztaty podczas Nostalgia Festival Poznań 2018 / fot. Maciej Zakrzewski
 • Krytyka w praktyce to warsztat dla osób, które chcą pisać i rozmawiać o muzyce – współczesnej, klasycznej, popularnej. Fundacja Meakultura organizuje po raz piąty bezpłatne warsztaty, na których uczestnicy zapoznają się bliżej z podstawowymi narzędziami dziennikarza muzycznego, sięgając po różnego rodzaju formy – wywiad, felieton, recenzja.

  Wspólne uczestnictwo w wydarzeniach festiwalowych, spotkania dyskusyjne, indywidualne konsultacje, wywiady z muzykami i artystami, rozmowy z publicznością są podstawą do praktykowania krytyki muzycznej. Fundacja Meakultura umożliwia uczestnikom debiut dziennikarski – teksty będą mieć swoją premierę na portalu Meakultura. W trakcie warsztatów prowadzonych przez Darię Rzeczkowską uczestnicy spojrzą na kompozytora Krzysztofa Komedę z perspektywy teorii muzyki oraz jak na twórcę, który nadal oddziałuje na współczesną muzykę, kinematografię czy popkulturę. Daria Rzeczkowska jest redaktorką, krytyczką muzyczną i badaczką. W Instytucie Kulturoznawstwa UAM przygotowała pracę doktorską analizującą dyskurs muzykologiczny wokół muzyki popularnej.

  Na warsztaty obowiązują bezpłatne zapisy pod adresem: zapisy@malta-festival.pl. Nabór trwa do 6 listopada. Do zgłoszenia prosimy o dołączenie kilku zdań o Tobie i Twoich zainteresowaniach.

  HARMONOGRAM
  14.11, godz. 16:30-17:30
  15.11, godz. 16:30-17:30
  16.11, godz. 14:00-16:30