Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x
„Permanentne odbicia” Raman Tratsiuk
Galeria„Permanentne odbicia” Raman Tratsiuk

Na festiwalu po raz pierwszy zaprezentowane zostaną prace z obszaru sztuk wizualnych – fotografie w ich fenomenologicznym wymiarze. Wystawa Permanentne odbicia Ramana Tratsiuka przedstawia projekt trwający od 2013 roku, wynikający z fascynacji artysty fotografią utylitarną i przypadkową, gdzie fotografujący, z reguły przykryty aparatem, w sposób nieświadomy odbija się w fotografowanym przedmiocie.

Punktem wyjścia do projektu były zdjęcia luster wystawianych w ramach internetowych aukcji, w których odbijają się fotografujący, przypadkowe kompozycje oraz elementy przestrzeni. Wszystkie te sytuacje tworzą ukrytą narrację na kilkudziesięciu fotografiach, które będzie można oglądać podczas festiwalu w Muzeum Narodowym.

Raman Tratsiuk jest artystą wizualnym, który od pierwszej edycji Nostalgii odpowiada za identyfikację wizualną festiwalu.

Wernisaż wystawy odbędzie się 14 listopada o godz. 20:00, a 15 listopada o godzinie 19:00 – spotkanie z artystą, które poprowadzi dr Anna Borowiec. Wydarzenia odbędą się w holu zabytkowej części Muzeum Narodowego, obowiązuje wstęp wolny.