Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x
Inauguracja Nostalgia Festival Poznań 2019 / fot. Maciej Zakrzewski
GaleriaInauguracja Nostalgia Festival Poznań 2019 / fot. Maciej Zakrzewski

Biografia Komedy jak jazz pełna jest improwizacji, wyjątkowego nastroju i głębokich uczuć. Na festiwalu spotkają się Jerzy Kapuściński, producent filmowy i scenarzysta Łukasz M. Maciejewski, aby opowiedzieć o planowanym filmie fabularnym o życiu i twórczości kompozytora, który będzie kręcony także w Poznaniu.

Film rozpocznie się w momencie kluczowym – kiedy Krzysztof Trzciński postanawia zrezygnować z kariery lekarza laryngologa i zawodowo zająć się komponowaniem i graniem. W tym czasie mieszkał on w Poznaniu, w Kamienicy Bankowej przy Alejach Marcinkowskiego. 

– Historia Komedy to świetny materiał na film o burzliwych latach 60., fermencie muzycznym i wielkich osobowościach straconego pokolenia: Komedzie, Hłasce, Abratowskim, Frykowskim, Nizińskim… Wszyscy odeszli tragicznie i zbyt wcześnie – mówi Leszek Dawid, reżyser filmu.

Spotkanie Komeda fabularnie, które odbędzie się 16.11 o godzinie 16:30 w Fundacji Malta (ul. Ratajczaka 44) poprowadzi dyrektor festiwalu Michał Merczyński – wstęp wolny.