Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x

Co robić w Poznaniu w ciągu tygodnia? 12, 13 i 14 listopada 2019, tenpoznan.pl, 11.11.2019

Festiwal Nostalgia po raz 12. wynurza się z jesiennego horyzontu, aby zatrzymać nas w muzycznym skupieniu. W Roku Krzysztofa Komedy, ścieżki Trzcińskiego i Nostalgii w końcu się spotykają – w 50 lat po tragicznej śmierci artysty, w jego rodzinnym mieście, na jego rodzinnej ulicy.

Festiwal Nostalgia 2019, epoznan.pl, 11.11.2019

W Roku Krzysztofa Komedy, ścieżki Trzcińskiego i Nostalgii w końcu się spotykają – w 50 lat po tragicznej śmierci artysty, w jego rodzinnym mieście, na jego rodzinnej ulicy. Zapraszamy między 14 a 16 listopada do Muzeum Narodowego w Poznaniu na premierowe aranżacje utworów Komedy w wykonaniu Piotra Orzechowskiego, Kuby Więcka, Aresa Chadzinikolau oraz koncert Oles Brothers Trio.

Komeda na srebrnym ekranie. Filmy i spotkania na Nostalgii, prostoomuzyce.pl, 10.11.2019

Filmowe curriculum vitae Krzysztofa Komedy jest imponujące; wystarczy wspomnieć, że przez 12 lat stworzył muzykę do blisko 70 filmów. Był drugim, po Romanie Polańskim, ojcem „Dziecka Rosemary”. Jego twórczość jest szczególnie związana z kinematografią i z najgłośniejszymi nazwiskami reżyserów lat 50. i 60. XX wieku. Film jest także ważną częścią programu Nostalgii, dlatego w festiwalowy weekend zaprezentowane zostaną dwa dokumenty o kompozytorze – Komeda, Komeda oraz Komeda. A Soundtrack for a Life, a także pokaz rejestracji warszawskiego koncertu Tomasza Stańki i Jimmy'ego Scotta z muzyką Trzcińskiego w Sali Kongresowej.

Poznań: Prapremierowe wykonanie Miniatur Gii Kanczelego, tenpoznan.pl, 10.11.2019

Tegoroczny festiwal Nostalgia rozpocznie się koncertem szczególnym, który w zamierzeniu miał być wspomnieniem zeszłorocznego spotkania z twórczością Gii Kanczelego, a który okazał się rodzajem epitafium dla zmarłego 2 października 2019 roku gruzińskiego kompozytora. W wykonaniu altowiolisty Marcina Murawskiego i gruzińskiej pianistki Nino Jvanii prapremierowo zabrzmi koncert Miniatury teatralne i filmowe na altówkę i fortepian.

Nostalgia Festival Poznań 2019, jazzPRESS.pl, 10.11.2019

Dwunasta dosłona Festiwalu Nostalgia odbywa się w Roku Krzysztofa Komedy. 50 lat po tragicznej śmierci artysty, w jego rodzinnym mieście, odbęda się koncerty pokazy filmowe, warsztaty muzyki filmowej oraz spotkanie z twórcami pierwszego filmu fabularnego o Komedzie.

Dwunasta edycja Nostalgia Festival. Prezentujemy program, freshmag.pl, 10.11.2019

W tym roku już dwunasty raz odbędzie się ten festiwal. Tym razem motywem przewodnim jest Rok Komedy. W 50 rocznicę śmierci tego wspaniałego artysty, o którym już wielokrotnie pisaliśmy na łamach naszego magazynu, będą wykonane premierowe aranżacje utworów Komedy w wykonaniu Piotra Orzechowskiego, Pianohooligan, Kuby Więcek, Aresa Chadzinikolau oraz koncert Oles Brothers Trio. Wydarzeniem specjalnym będzie prapremiera „Miniatur teatralnych i filmowych na altówkę i fortepian” Giya Kancheli w wykonaniu Marcina Murawskiego i Nino Jvanii.

Komeda z nostalgią, Aleksandra Kujawiak, kultura.poznan.pl, 9.11.2019

Program festiwalu wpisze się w obchody 50. rocznicy śmierci Krzysztofa Komedy. Na rodzinnej ulicy Trzcińskiego, w Muzeum Narodowym między 14 a 16 listopada zabrzmi jego muzyka: zinterpretowana na nowo, wpisana w zupełnie nowe konteksty.

Nostalgia z muzyką Krzysztofa Komedy. Od dziś druga pula darmowych wejściówek, Marta Kaźmierska, poznan.wyborcza.pl, 8.11.2019

Tegoroczna, 12. edycja Nostalgii potrwa od 14 do 16 listopada. Tym razem muzyka zabrzmi w zabytkowej części Muzeum Narodowego, gdzie posłuchamy utworów jazzowych Krzysztofa Komedy – kompozytora i pianisty związanego z Poznaniem. Tu się urodził, tu studiował i stawiał pierwsze muzyczne kroki u progu wielkiej międzynarodowej kariery.

Witaj Wielkopolsko!, TVP3 Poznań, 7.11.2019

Prapremierowe wykonanie Miniatur Gii Kanczelego – wspominamy gruzińskiego kompozytora, netfan.pl, 30.10.2019

– Dwunasta edycja Nostalgii to wspomnienie kompozytora, który zajmuje szczególne miejsce w historii festiwalu. Na początku października tego roku odszedł Gia Kanczeli, bohater zeszłorocznej Nostalgii. Mimo że wiedzieliśmy o jego podupadającym zdrowiu, nie spodziewaliśmy się, że to zdarzy się tak szybko. Wspominając zeszłoroczny festiwal i wspaniałą postać, jaką był Kanczeli, prezentujemy premierę programu Nino Jvanii i Marcina Murawskiego Miniatury teatralne i filmowe na altówkę i fortepian. Kanczeli napisał te utwory na skrzypce, po raz pierwszy usłyszymy te nuty w dźwiękach altówki, chcąc uczcić pamięć zmarłego gruzińskiego kompozytora – zapowiada dyrektor festiwalu, Michał Merczyński.

Premierowe aranżacje Komedy w poznańskim Muzeum Narodowym, Mateusz Ryman, jazzsoul.pl, 30.10.2019

Z okazji Roku Krzysztofa Komedy festiwal Nostalgia sięga po niepokorne kompozycje legendy polskiego jazzu i przekazuje je młodym przedstawicielom dzisiejszej awangardy. Muzykę Komedy usłyszymy trzykrotnie – za każdym razem ujętą w inny sposób, przetworzoną przez odmienną wrażliwość twórczą, przepisaną na różne instrumenty. 

Nostalgia jazzowo budzi z jesiennej zadumy – znamy program festiwalu!, netfan.pl, 24.10.2019

Festiwal Nostalgia w tym roku jazzowo budzi z jesiennej zadumy. Zapraszamy między 14 a 16 listopada do zabytkowej części Muzeum Narodowego w Poznaniu na premierowe aranżacje utworów Krzysztofa Komedy w wykonaniu Piotra Orzechowskiego, Kuby Więcka, Aresa Chadzinikolau oraz koncert Oles Brothers Trio.

Jazzowa Nostalgia z muzyką Komedy, prostoomuzyce.pl, 9.10.2019

Komeda to jeden z najwybitniejszych i najmniej rozumianych prekursorów polskiego modern jazzu. Jego muzyka stała się w Polsce kultową. Kompozytor ma wielu interpretatorów, którzy nadają jego muzyce nowy, oryginalny wymiar, pełen emocjonalności, żywiołowości i finezji. Na czas Nostalgii, historyczna część Muzeum Narodowego w Poznaniu zamieni się w salę jazzową z muzyką kompozytora w premierowych aranżacjach Aresa Chadzinikolau, Oles Brothers Trio oraz Piotra Orzechowskiego i Kuby Więcka.

Nostalgia Festival Poznań. Wśród gości m.in. Leszek Dawid, Piotr Orzechowski i Kuba Więcek, Marta Kaźmierska, poznan.wyborcza.pl, 30.09.2019

Pół wieku po tragicznej śmierci Krzysztofa Komedy Trzcińskiego jego muzyka zabrzmi na festiwalu Nostalgia. W gmachu Muzeum Narodowego, czyli tuż obok kamienicy, w której przez kilka lat mieszkał kompozytor.